Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylerimizden kurtulmanın yöntemlerinden biride lazer epilasyondur. Cilde uygulanan lazer ışığı, cilde zarar vermeden geçerek, kıl köküne ulaşır ve kıl kökünü tahrip ederek tekrar büyümesini engeller. Lazer epilasyon yapılan bölgedeki kıllar daha zayıf ve az çıkar. Tekrar eden seanslar ile genel olarak cilt tipi ve kıl tipininde uygun olması ile %70 ila %90 oranında kalıcı dökülme olur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgedeki kıllar 3-4 gün önceden traşlanır, cilt yüzeyinde tekrar belirdiklerinde epilasyon yapılması uygundur. Cilde jel uygulanır ve bu jel üzerinden atışlar yapılır. Son teknoloji epilasyon cihazı sayesinde herhangi bir yanma yada acı hissetmezsiniz. Kıllar yaklaşık 15-20 gün içerisinde dökülür.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyonda beklenen sonuca ulaşmak için gerekli süre kişiden kişiye değişmektedir. Bu duruma hormanal seviyeler, kıl kalınlığı, cilt tipi ve kullanılan cihaz etki etmektedir. Yapılan lazer epilasyon uygulamaları sonrasında genelde 4-8 seansta sonuç alındığı gözlemlenmiştir. Bazı kişilerde seans süreleri uzayabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Ne Yapmalıyım?

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. 2 hafta süresiyle direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Eğer güneşe zorunlu olarak çıkılacak ise yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Epilasyondan sonra ortalama 8 saat su değdirilmemeli ve cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Fiyatlar uygulama yapılacak bölgeye ve ödeme koşullarına göre değişmektedir. Fiyat bilgisi için lütfen bizi arayınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir